Sinu hea tervis saab alguse igapäevastest õigetest valikutest

Kallistage lapsed terveks ja nutikaks!


21. jaanuaril on rahvusvaheline kallistamise päev. Lisaks sellele, et helluse jagamine lähedastega on niisamagi mõnus, on teadlased nüüd kindlaks teinud selle, mida muinasjuturaamatud juba ammuilma kuulutasid – memme musi ja emme kalli ongi mitme-setme toimega imerohud!

Seega issid-emmed kraamigem oma armastusevarud lagedale, sest:

- füüsiline hellus ja lähedus aitavad areneda hipokampusel – just see ajupiirkond aitab kaasa taipamiste sünnile ja uute teadmiste kinnistumisele. Seega kallista oma laps nutikaks!

- lähedaste embuses sageli mõnuleva lapse aju toodab suuremates kogustes oksütotsiini – see hormoon tekitab nii tugevat lähisuhtelist kiindumust kui ka aitab avatumalt ja rõõmsameelsemalt sotsiaalsete olukordadega toime tulla. Kallista oma last – nii aitad tal õppida inimestega paremini toime tulema!

- hellus ja toetavad puudutused aitavad langetada stressihormoonina tuntud kortisooli taset. Ja kallistuste püsikasutusel on ka tulemused tasapisi püsivamad. Hellusega kasvatatud lapsed suudavad tulevikus nimelt eluraskustega stressivabamalt rinda pista. Kindel kallistus teeb lapse vapramaks!

- haiget saanud kohale hellalt musi andmine aitab lapse pisaratevoolu peatada – armastav puudutus käivitab ajus oksütotsiini tootmise ja lisaks muudele headele omadustele seostatakse just selle hormooni mõju ka suurenenud valutaluvusega. Memme musi teeb valu väiksemaks ja valu taluja tugevamaks!

- kallistamine tõstab organismis heaolutunnet tekitava hormooni endorfiini taset, mis omakorda ärgitab immuunsüsteemi tootma organismi ründavate pahalastega toimetulevaid rakke, samas stressihormoon kortisool aga pärsib immuunsust. Seega lisaks ühele õunale päevas, aitab ka piisav igapäevane doos kallistusi haigusemured eemal hoida!

Loomulikult on kallistustel imeline toime ka täiskasvanuile! Seega kiirelt eksperimenteerima!

Sooje kallistusi teile, armsad sõbrad!

Allikad: Tiffany Field, Ph.D.; Joseph Pinzone, M.D.; Kathy Gruver, Ph.D.