Sinu hea tervis saab alguse igapäevastest õigetest valikutest

Söö end nooreks!

Igavese nooruse saladust ei ole veel avastatud, kuid järgides tervislikku eluviisi on võimalik keha ja hinge vananemist mõningal määral edasi lükata. Piisav uni, kehaline liikumine ning täisväärtuslik toit annavad sära ja vitaalsuse pikkadeks aastateks.

Vananemist aeglustavad need toidud, milles leidub rohkesti antioksüdante, bioflavonoide, vitamiine ja mineraale. Soodustavad vananemist aga peamiselt loomsed produktid ja töödeldud toidud, mis võivad sisaldada, antibiootikume, hormoone, fruktoosi-glükoosisiirupit, geneetiliselt muundatud soja ja maisi. Kunstlikud värv- ja maitseained, kemikaalid, pestitsiidid jne suurendavad vabade radikaalide kuhjumist ning kiirendavad samuti vananemist.

Alljärgnevalt toome mõned toiduained, mis pidurdavad vananemisprotsessi ja parandavad elukvaliteeti ka vanemas eas –

Kapsalised: lehtkapsas, brokoli, kapsas ja lillkapsas sisaldavad rikkalikult vitamiine, antioksüdante ning mineraale, seal hulgas kaltsiumit.

Seemned ja pähklid sisaldavad häid rasvhappeid ja mineraale, mis on vajalikud meie rakkude töövõime tagamiseks.

Kõik marjad on head antioksüdantide allikad ja aitavad immuunsüsteemil korralikult funktsioneerida ning ennetada südamehaigusi ja vähki. Näiteks on jõhvikal antibakteriaalsed omadused, Gojimari parandab mälu, maasikas alandab vererõhku ja sisaldab põletikuvastaseid aineid.

Papaia, ananass ja mango. Papaia parandab immuunsüsteemi ning kaitseb keha külmetamise, infektsioonide ning gripi eest. Papaia ensüümidega ravitakse sporditraumasid, allergiaid ja muid haigusi. Ananass on põletikuvastane puuvili, aitab taastuda operatsioonidest, vigastustest ja haigustest. Mango sisaldab väga palju olulisi toitaineid, selle ensüümid kergendavad seedimist, leevendavad kõhukinnisust, põletikke ning hommikusi iiveldusi.

Roheline tee, mis sisaldab antioksüdante ja on antikanserogeenne.

Teooria kõlab lihtsalt ja ilusalt, kuid nende õpetuste ellurakendadamine võib kujuneda vahel ületamatuks takistuseks. Väljakutsetega silmitsi seistes on kellelegi toetudes ikka kindlam tunne. Meie omalt poolt pakume nõu ja abi, kuidas kõige valutumalt muutustega alustada, et jõuda õnnelikuma ja tervema iseendani.